Ałun - naturalny kryształ

Witajcie:)

Czy słyszałyście już o AŁUNIE? Jeśli nie, trochę Wam o nim napiszę. 

AŁUN to minerał siarczanu glinowo-potasowego występujący w przyrodzie .  Przybiera formę naciekowych skupień, jest kruchy i rozpuszczalny w wodzie. Znany był już w Starożytności, a najstarsze wzmianki o nim pochodzą z Egiptu. Człowiek szybko zdał sobie sprawę z szerokiego zastosowania minerału. Zaczął wykorzystywać go w farbiarstwie oraz do garbowania skór. Z czasem ałun stał się popularnym składnikiem leków i kosmetyków. Ałun jest pospolitym minerałem. W Polsce występuję na Dolnym Śląsku oraz w okolicach Sandomierza i Międzyzdrojów. W przeszłości używano go do tamowania drobnych krwawień z uwagi na działanie aseptyczne Zawiera domieszki sodu, manganu, żelaza, amonu. Roztwór ałunu ma odczyn kwasowy działa ściągająco i aseptycznie. Ten kryształek minerału ma niesamowite właściwości...
Główną zaletą ałunu jest działanie bakteriobójcze, z tego też względu ałun wykorzystywany jest współcześnie jako naturalna alternatywa dla syntetycznych dezodorantów i antyperspirantów. Jego zastosowanie zatrzymuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu przy jednoczesnym zwężeniu ujść gruczołów potowych, co powoduje mniejszą produkcję potu, bez nieprzyjemnych skutków ubocznych.Nie jest to antyperspirant. Nie zapobiega całkowitemu poceniu się. Tylko chemiczne sztyfty mogą uchronić nas od potu, ale ałun przy dłuższym stosowaniu zmieni zapach naszego potu. Jednocześnie nie zatyka porów skóry, więc może ona swobodnie oddychać. W sklepach dostępny jest pod różną postacią, najczęściej w formie sztyftu lub bryłki na sznurku.  Jest hipoalergiczny, bezzapachowy, działa bakteriobójczo, przeznaczony dla każdego rodzaju skóry. Polecany jest dla alergików i osób ze skórą wrażliwą. Może być stosowany do rąk, pach i stóp. Można go stosować bezpośrednio po depilacji pach, gdyż działa ściągająco, antyseptycznie i tamuje drobne krwawienia.przeznaczony dla każdego rodzaju skóry. Skuteczny przez 24 godziny. Posiada zalety zabliźniające, wysusza wypryski, leczy trądzik i afty. Pomaga również usunąć symptomy opryszczki wargowej. Przed aplikacją koniecznie delikatnie zwilżyć pod wodą - koniecznie zimną! Pozostawić do wyschnięcia na porcelanowym talerzyku. Ałun nie wchodzi w żadną reakcję z ceramiką i porcelaną.

  Ja się skusiłam! Ałun  kupiłam w pobliskim sklepie zielarskim, firmy Reutter SUPER DEO. Czy było warto kupić, to się okaże.OBIETNICA PRODUCENTA:

  Dezodorant " SUPER DEO"-jest naturalnym minerałem, nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, alkoholu i substancji zapachowych, nie kłóci się zapachowo z perfumami. Ekologiczny i długotrwały w użyciu, zapewnia ochronę i trwałe odświeżenie skóry pach i stóp. jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn, do każdego rodzaju skóry. Skuteczny przez cały dzień. Testowany dermatologicznie. Wystarcza na 1 rok !!!

SPOSÓB UŻYCIA:

  Stosować na dokładnie umyte miejsce wydzielania się potu. Sztyft należy zwilżyć wodą i posmarować skórę. Tak powstaje ultra cienka przeciwbakteryjna warstwa ochronna. Sztyft po użyciu opłukać i wytrzeć

SKŁAD: 

  Według INCI: Ammonium alum

INFO:
  Masa: 50g
  Cena: 17,90 zł

Ciekawostka! Ałun można również kupić w rossmanie.

Co Wy myślicie o tym krysztale?
 Pozdrawiam :)

2 komentarze :

Copyright © Kosmetyczna kraina . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka