Kolejny bubel Marion

Hej:)

 Żel Peeling do ciała Marion o zapachu białej czekolady z pomarańczą dostałam w ramach współpracy z firmą JM Spa & Wellness.
Można go kupić na stronie http://pl-uroda.pl, za kwotę 6,40 PLN, 100 ml.



OBIETNICA PRODUCENTA:

Formuła żelu peelingującego oparta została na kompleksie kondycjonującym skórę oraz mikrogranulkach, które usuwają zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Subtelny zapach białej czekolady i pomarańczy zapewnia przyjemne uczucie świeżości oraz dodaje pielęgnacji zmysłowego charakteru. Żel poprawia ukrwienie i koloryt skóry. Sprawia, że skóra staje się bardziej miękka, gładka i elastyczna. Przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry z wyjątkiem bardzo wrażliwej.

EFEKT - skóra doskonale oczyszczona, wygładzona i pachnąca.



 SKŁAD:

 Aqua- woda
 Sodium Laureth Sulfate to tani detergent syntetyczne, stosowany od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Możemy go znaleźć w praktycznie każdym szamponie, żelu myjącym, czy płynie do kąpieli. Jest to prawdopodobnie najbardziej niebezpieczne ze składników stosowanych w pielęgnacji skóry i produktach do pielęgnacji włosów. To związek chemiczny powodujący lepsze pienienie się produktu, do którego jest dodawany. Powoduje przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, podrażnia skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczynia się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Szczególnie szkodliwie działa na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych.
Cocamidopropyl Betaine Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych
Polyethylene substancja stosowana jako ścierniwo. Stosowany w pilingach jako substancja ścierająca zrogowaciały naskórek, a także w pastach do zębów. Polietylen nisko cząsteczkowy tworzy na powierzchni skóry i włosów film, który ogranicza nadmierną utratę wody z powierzchni, dzięki czemu kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza naskórek i włosy
Acrylates Crosspolymer Modyfikator reologii, wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego - zwiększa lepkość. Stabilizator emulsji (np. kremów) i zawiesin (np. pilingów), zapobiega m.in. przed rozwarstwianiem, przedłuża trwałość kosmetyków
Glycerin Pochodzenia różnego. Gliceryna może mieć pochodzenie zwierzęce (łój), roślinne (oleje - kwasy tłuszczowe) a także petrochemiczne (ropa naftowa). Słodkawa w smaku, przejrzysta ciecz o konsystencji syropu. Z powodu swojej struktury należy do alkoholi. Substancja bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie i alkoholu (we wszystkich proporcjach), nierozpuszczalna w tłuszczach.
Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe.
Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Gliceryna stosowana jest w żelach do mycia ciała, szamponach, kremach, pastach do zębów, preparatach do pielęgnacji włosów. Używana jest także jako dodatek do kosmetyków z dużą zawartością alkoholu, aby uczynić je nie do spożycia.
Propylene Glycol
Carbomer(karbomer) Substancja zagęszczająca, stabilizator. Karbomer jest niezwykle popularnym w przemyśle kosmetycznym polimerem otrzymywanym z kwasu akrylowego (który jest bardzo niebezpieczną substancją chemiczną). Karbomer jest najczęściej stosowaną w kosmetykach substancją stabilizującą i zagęszczającą, zwłaszcza w kremach, żelach do mycia twarzy, balsamach i mleczkach. W nadmiernych ilościach może powodować swędzenie skóry oraz zaczerwienienie naskórka.
Triethanolamine Regulator pH, pozwala na uzyskanie odpowiedniego pH kosmetyku.
Vitis Vinifera (Grape) Seed Powder ekstrakt z winorośli właściwej (Vitis vinifera).  Do produkcji ekstraktów kosmetycznych wykorzystywane są jej liście, owoce oraz pestki. 
Prunus Armeniaca Seed Powder Proszek z nasion moreli jest szeroko stosowany do łagodnego złuszczania w produktach kosmetycznych. 
Red 40 Lake czerwony, sztuczny barwnik spożywczy
Parfum zapach
Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone konserwanty
Citric Acid kwas cytrynowy 
Limonene  Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów. 
Linalool organiczny związek chemiczny, nienasycony alkohol alifatyczny, należący do grupy terpenów, posiadający intensywny zapach konwalii. Otrzymuje się go z olejków eterycznych: linalowego, kolendrowego, pomarańczowego i innych, lub syntetycznie. 
CI.15985 organiczny związek chemiczny, żółtopomarańczowy, syntetyczny barwnik azowy stosowany do barwienia żywności. Zakazany w niektórych krajach ze względu na swoją szkodliwość (np. w Norwegii i Finlandii)


SPOSÓB UŻYCIA:

Na nawilżoną skórę nanieść żel peelingujący. Okrężnymi ruchami wykonać masaż całego ciała aż do pojawienia się piany. Następnie spłukać i osuszyć skórę. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć je dużą ilością wody. Stosować 2-3 razy w tygodniu.

Opakowanie bardzo fajne. Buteleczka niewielka, plastikowa, przezroczysta. Z łatwością da się wycisnąć pożądaną ilość żelu. Otwarcie również wygodne na tzw. "klik", z wgłębianiem na palec i dziurką o odpowiedniej wielkości. Fajna szata graficzna:)

Konsystencja dość gęsta, jak na żel. Niestety jest mało wydajny. Żel posiada niewielkie drobinki peelingujące, które na zdjęciach są  niewidoczne, czarne zaś to prawdopodobnie Grape. Delikatnie się pieni.

Zapach dość intensywny, pachnie słodko pomarańczą, jednak po spłukaniu żelu zapach szybko się ulatnia.

MOJA OPINIA:

Nie przepadam za produktami Marion, dlatego od razu byłam sceptycznie nastawiona do tego żelu peelingujacego. Niestety nie pomyliłam się! Jak dla mnie to przeciętniak. 
Jedynym plusem jest zapach, który producentowi faktycznie się udał.
Natomiast jeśli chodzi o ścieralność jest ona średnia, wolę mocniejsze. Z drugiej strony nie powinnam wymagać od żelu peelingującego mega ścieralności. 
Jednak skład przebija wszystko, praktycznie sama chemia.
W dodatku po tym żelu zaczęły mi wyskakiwać duże, czerwone, podskórne krosty.
Domyślacie się od czego? SLS

OCENA: 2/5




6 komentarzy :

  1. Czyli nie kupię :)

    www.kraina-kosmetykow.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. ja lubię marion,ale widzę że dużo dziewczyn ma sceptyczne podejście;)

    OdpowiedzUsuń
  3. tego peelingu jeszcze nie miałam :)

    OdpowiedzUsuń
  4. A mnie odpowiada ten peeling :) Inne opcje zapachowe również :)

    OdpowiedzUsuń
  5. też dostałam żel marion do testów tylko malinowy... wszystko przede mną

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Kosmetyczna kraina . Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka